05.05.2020
18:00

Video – Aktivizace lidí s demencí

Mgr. Jarka Švarcbachová, Michaela Berkovičová

Záznam ke shlédnutí ZDE.

Při každodenní péči o naše blízké s demencí může být někdy těžké najít činnosti, které by daný člověk chtěl a mohl dělat nebo které bychom mohli dělat společně. Nelehké může být i našeho blízkého vůbec motivovat, neboť u mnoha činností dochází k nepříjemné konfrontaci s tím, co daný člověk třeba už nezvládá tak dobře jako dřív. Mohou se proto objevit obavy a následné odmítnutí.

Existují ovšem činnosti, přístupy a možnosti, které lidem s demencí dodají více soběstačnosti, sebedůvěry, radosti a smyslu a pečujícím více pohody. Možností, jak i v domácí péči využít potenciál člověka s demencí, je spousta a právě o tom si budeme tentokrát povídat. Našimi hosty budou Mgr. Jarka Švarcbachová, ředitelka Centra Seňorina, a Michaela Berkovičová, aktivizační pracovnice.

Během rozhovoru se zaměříme na konkrétní přístupy a aktivity, které lze realizovat v domácí péči, a to i za současných okolností. Povíme si také, jak lze k činnostem dopomoci našim blízkým, kteří ještě bydlí sami, nebo těm, kteří jsou někde umístění a momentálně za nimi nemůžeme.