07.04.2020
18:00

VIDEO – Ošetřování a zdravotní péče o člověka s demencí

Lucie Zdechovanová

Záznam videa najdete TADY.


Update: Sejít se tentokrát bohužel nemůžeme, ale Alzheimer café bude. Rozhodli jsme se, že pro Vás s naším hostem, všeobecnou sestrou Lucií Zdechovanovou, natočíme alespoň video. Pokusíme se probrat vše, co bychom společně s Vámi probrali na běžném setkání, a Vy si vše můžete pustit v pohodlí svého domova. Video bude k vidění na našem facebooku.

Většina rodin čelí v určité fázi onemocnění volbě, zda o svého blízkého pečovat doma nebo ne. S postupující nemocí se charakter péče mění, a běžným úkonem se tak stává také ošetřování, pomoc s hygienou nebo s přijímáním stravy. Málokdo má ale s takovou péčí předem zkušenost a výsledné rozhodování o formě péče je o to těžší, když nevíme, co nás čeká. Jsme proto moc rádi, že můžeme na Alzheimer café přivítat Lucii Zdechovanovou, všeobecnou sestru specializující se na hojení ran, která nám toto téma více přiblíží.

Budeme si společně povídat o tom, jak se může rodina na ošetřování člověka s demencí připravit. Dozvíme se, co jsou běžné úkony, které k ošetřování blízkého v domácím prostředí patří, jaké pomůcky lze využít při hygieně nebo při polohování, jaká je prevence pádů, jak pracovat s proleženinami a jejich ošetřováním i o dalších aspektech péče.