Jak nás můžete kontaktovat:

email: kontakt@alzheimercafe.cz
tel: +420 792 761 373

Alzheimer Café se od listopadu 2022 nově koná v kavárně Mlsná kavka.

Tato kavárna se nachází v ulici Sokolovská 327/29, Praha 8, v bezprostřední blízkosti Florence s výbornou dostupností MHD (metro B a C, BUS, TRAM, autobusové nádraží). V kavárně Mlsná kavka dostávají pracovní příležitost a znovu se učí pracovním dovednostem lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

Parkování umožňují placená parkoviště v okolí.


Zobrazit větší mapu

Šárka Kovandová

Ředitelka Alzheimer nadačního fondu Šárka se v rámci své práce zabývá podporou lékařů a dalších odborníků, kteří pečují o lidi s demencí. Jedním z programů, které si Alzheimer nadační fond přál realizovat, je právě Alzheimer Café, které je ideálním prostorem pro neformální setkávání odborníků s rodinnými pečujícími, lidmi s demencí a všemi, kdo mají o toto téma zájem.

Jarka Švarcbachová

Jarka stála u zrodu rodinného centra Seňorina pro seniory s demencí, spolu s odborníky propaguje „Montessori principy v péči o seniory“ a iniciovala a vede také pilotní pracovní skupinu zaměstnavatelů na podporu zaměstnaných pečujících, kde volně navazuje na spolupráci s Gender studies na projektu Mezi péčí a prací. Alzheimer Café vnímá a podporuje jako platformu pro setkávání a sdílení pečujících i nemocných, která v ČR zatím chybí.

Anežka Příhodová

Anežka se s demencí poprvé setkala u své babičky. Jako architektka se proto věnuje navrhování a úpravám prostředí pro lidi, kteří nějakou formou této nemoci trpí. K projektu Alzheimer Café ji přivedla zkušenost z Holandska, kde se takovýchto setkání zúčastnila. V Alzheimer Café v Praze má kromě moderování na starosti přípravu jednotlivých témat.

Jitka Andresová

Jitka se zabývá péčí o rodinné pečující i o samotné lidi žijící se syndromem demence. Zajímá se o různé formy podpory rodin, a tak jí koncept Alzheimer Café velmi oslovil. Vystupuje v rámci Alzheimer Café jako moderátorka některých setkání.