Jak nás můžete kontaktovat:

email: kontakt@alzheimercafe.cz
tel: +420 792 761 373

Alzheimer Café se od listopadu 2022 nově koná                                    v kavárně Mlsná kavka.

Tato kavárna se nachází v ulici Sokolovská 327/29, Praha 8,                v bezprostřední blízkosti Florence s výbornou dostupností MHD (metro B a C, BUS, TRAM, autobusové nádraží). V kavárně Mlsná kavka dostávají pracovní příležitost a znovu se učí pracovním dovednostem lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

Parkování umožňují placená parkoviště v okolí.


Zobrazit větší mapu

Šárka Kovandová

Ředitelka Alzheimer nadačního fondu Šárka se v rámci své práce zabývá podporou lékařů a dalších odborníků, kteří pečují o lidi s demencí. Jedním z programů, které si Alzheimer nadační fond přál realizovat, je právě Alzheimer Café, které je ideálním prostorem pro neformální setkávání odborníků s rodinnými pečujícími, lidmi s demencí a všemi, kdo mají o toto téma zájem.

Jarka Švarcbachová

Jarka stála u zrodu rodinného centra Seňorina pro seniory s demencí, spolu s odborníky propaguje „Montessori principy v péči o seniory“ a iniciovala a vede také pilotní pracovní skupinu zaměstnavatelů na podporu zaměstnaných pečujících, kde volně navazuje na spolupráci s Gender studies na projektu Mezi péčí a prací. Alzheimer Café vnímá a podporuje jako platformu pro setkávání a sdílení pečujících i nemocných, která v ČR zatím chybí.

Lucie Šilhová

Lucie je publicistka, která se ve svých článcích a knihách často zaměřuje na oblast zdraví. Je autorka a moderátorka podcastu MUDr.ování, kam si každý týden zve odborníky na lidské tělo i duši. Spolupracovala na několika propagačních brožurách pro pacientské organizace, věnuje se zviditelňování neziskových organizací, které pomáhají se zdravotnickou osvětou. V Alzheimer Café působí jako moderátorka.