Alzheimer Café se koná v Centru Seňorina. Tento denní stacionář se nachází v 1. patře domu Na Poříčí 36, v Praze 1, s výbornou dostupností MHD (metro B a C, BUS, TRAM, vlakové Masarykovo nádraží).

Auto je možné krátkodobě přistavit přímo ke vchodu v domovním průjezdu nebo na nedalekém parkovacím stání pro invalidy. Dlouhodobé parkování umožňují placená parkoviště v okolí (např. Parkování Florentinum, Garáže Palladium, Parking Florenc, Parkoviště Pod Magistrálou). Přístup do samotného centra je bezbariérový, v domě je výtah.

Jak nás můžete kontaktovat:

email: kontakt@alzheimercafe.cz
tel: +420 723 812 087

google maps embed directions

Jarka Švarcbachová

Ředitelka Centra Seňorina

Jarka stála u zrodu rodinného centra odlehčovacích služeb pro seniory s demencí, spolu s odborníky propaguje „Montessori principy v péči o seniory“ a iniciovala a vede také pilotní pracovní skupinu zaměstnavatelů na podporu zaměstnaných pečujících, kde volně navazuje na spolupráci s Gender studies na projektu Mezi péčí a prací. Alzheimer Café vnímá a podporuje jako platformu pro setkávání a sdílení pečujících i nemocných, která v ČR zatím chybí.

Šárka Kovandová

Ředitelka Alzheimer nadačního fondu

Šárka se v rámci své práce zabývá podporou lékařů a dalších odborníků, kteří pečují o lidi s demencí. Jedním z programů, které si Alzheimer nadační fond přál realizovat, je právě Alzheimer Café, které je ideálním prostorem pro neformální setkávání odborníků s rodinnými pečujícími, lidmi s demencí a všemi, kdo mají o toto téma zájem.

Anežka Prokopová

Koordinátorka a moderátorka Alzheimer Café

Anežka se s demencí poprvé setkala u své babičky. Jako architekt se proto věnuje navrhování a úpravám prostředí pro lidi, kteří nějakou formou této nemoci trpí. K projektu Alzheimer Café ji přivedla zkušenost z Holandska, kde se takovýchto setkání zúčastnila.

Jitka Andresová

Moderátorka Alzheimer Café

Jitka se zabývá péčí o rodinné pečující i o samotné lidi žijící se syndromem demence. Zajímá se o různé formy podpory rodin, a tak jí koncept Alzheimer Café velmi oslovil. Vystupuje v rámci Alzheimer Café jako moderátorka některých setkání.